Türkiye’nin En İyi Yaz Tatil Beldeleri

tatil aktivitesi
Yaz Ayında Yapılabilecek En İyi Deniz Aktiviteleri
16 Mart 2020

Türkiye’nin En İyi Yaz Tatil Beldeleri

tatil beldeleri

tatil beldeleri

Türkiye dünya genelinde en temiz ve en güzel tatil kıyılarına sahip olan ülkedir. Bu nedenle yıllık bazda birçok ayda sayısız turisti ağırlar. Türkiye’de yaşayan insanlarda yurtdışını ziyaret etmek yerine kendi ülkemizin cennet koylarında tatil yapmayı tercih eder. Cezp edici birçok güzelliğe sahip olan koylar ve beldeler yaz mevsiminde maksimum doluluk oranına sahip olmaktadır.

Yaz tatilini geçirmek isteyenlerin tek tercihi masmavi ve tertemiz suların bulunduğu bölgelere gitmek ve doğa ile iç içe olmaktır. Tertemiz suyu ile ilgi çeken birçok bölge yaz mevsiminde sayısız misafirini en güzel şekilde ağırlar ve tatilciler tertemiz sularda ferahlamanın ve tatil yapmanın keyfini doyasıya çıkartır.

Cam Gibi Denizi ile Akbük Koyu

Tatil için tercih edilebilecek beldeler arasında yer alan Akbük Koyu Özel Koruma Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Zeytinlikleri ve çamlıkları ile cennet manzarasını andıran bu koy tertemiz havası ve doğası ile sayısız turisti ağırlar. Bölgede yer alan koyun tam orta kısmında bir Azmak bulunuyor. Bu Azmak sayesinde suyun yılın her döneminde temizliğini ve berraklığını koruması da mümkün oluyor. Çamların altına kamp kurmak isteyen sporcular bu bölgede birçok farklı tepeden kuşbakışı olarak bölgeyi de gözden geçirebilirler.

Kuşadası’nda Bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı

Tatil beldesi olarak tercih edilecek bir diğer yer kuşkusuz Kuşadası’dır. Birçok farklı enginliği ve konaklama alanı bulunan Kuşadası yaz mevsimini en yoğun şekilde geçiren beldeler arasında yer alır. Dilek Yarımadası Milli Parkı sahip olduğu turkuaz denizi ile oldukça tercih edilen e ilgi gören bir yerdir. Güneşlenmenin ve denizin tadını çıkartmak için ideal olan bu belde milli park olması nedeni ile de ön plana çıkmaktadır. Haftanın her günü sabah 7’de açılan bu alan akşam 7’de kapanır. Bu saatler içerisinde bu beldeye gelen misafirler denizin tadını istediği gibi çıkartabilir ve doğa içerisinde istediği gibi vakit geçirebilir. Birçok yabancının da akın ettiği bu belde Türkiye içerisinden de oldukça ciddi bir ziyaretçi sayısına sahiptir. Yılın büyük bir bölümünde ziyaret edilen belde yaz mevsiminin yanı sıra kış mevsiminde de misafirlerini ağırlayabilecek uygun hava şartlarına sahiptir.

Datça’da Masmavi Kargı Koyu

Hem Akdeniz’in hem de Ege’nin güzelliklerini bir araya getiren Kargı Koyu hem sakinliği hem de sapalığı nedeni ile dinlenmek isteyenlerin tercih edebileceği bir beldedir. Doğanın en saf ve temiz halini misafirlerine sunan bu belde temizliği ve saflığı ile tatilcilerin hayran kaldığı bir yer olarak ön plana çıkar. Sade bir yaşam tarzına sahip olanlar dinlenmek ve bütün yılın yorgunluğunu atmak için bu beldeyi tercih edebilirler. Doğayı dinlemek ve mercan sularında yüzmek isteyenler bu bölgeyi tercih ederek yaz mevsimini unutulmaz şekillerde yaşayabilirler.

Sakinliğin Adresi Ekmeksiz Plajı

Kalitesi ve temizliği ile dikkat çeken Ekmeksiz Plajı Seferihisar’da yer alır ve yaşamını sakin sürdürenlerin tercih edebileceği yegâne adreslerden bir tanesidir. Seferihisar’da yer alan mavi bayraklı bu koy en estetik ve en el değmemiş kıyılardan bir tanesidir. Merkeze 8 km uzaklıkta bulunan plajda tertemiz bir doğa ile buluşmak ve huzura kavuşmak mümkün olur. Birçok kamp yeri ve piknik alanına da sahip olan plaj kampılar için de son derece uygundur. Doğa ile iç içe olmayı sevenler bu bölgeye gelerek burada hem kamp kurabilir hem de denizin adını doyasıya çıkartabilir.

Egzotik Bir Belde Olan Kalem Adası

İzmir’de Dikili’ye bağlı olan Kalem Adası sahip olduğu egzotik görünümü ile dünya çapından birçok turisti ağırlar. Tatilini bir kıy beldesinde geçirmek ve doyasıya dinlemek isteyenlerin tercih edebileceği güzel bir adrestir. Ziyaretçilerine adeta okyanusa yayılan bir adaya geldikleri fikrini verir. Eşsiz bir manzarası ve kıyısı bulunan bu belde aniden derinleşmeyen kıyısı ile de misafirlerine güven verir. Tatilini dinlenerek geçirmek isteyeler bu beldeye geldiklerinde buradan Midilli Adası’na da kolayca geçiş sağlayabilirler. Ulaşımı son derece kolay olan bu belde her anlamda uygun şartlara sahip olması nedeni ile sıklıkla tatilcilerin akın ettiği bir yerdir.

Fethiye’nin İncisi Ölüdeniz

İnsanın hayata mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunan Fethiye Ölüdeniz, akvaryum görünümüne sahip olması nedeni ile tatilcileri büyüleyen bir eldedir. Türkiye’de ön plana çıkan tatil beldeleri arasında yer alan Ölüdeniz, hem kıyısı hem saf suları hem konaklama alanları hem de muhteşem güneşi ile her yıl birçok turiste de ev sahipliği yapmaktadır.  Ölüdeniz’de konaklayanlar burada denizi çevreleyen bir doğaya ile iç içe zaman geçirme fırsatını yakalayabilir. Kıyısında yer alan kumlar insanları adeta büyük bit akvaryum içerisindeymiş hissi verir.

Ölüdeniz yamaç paraşütü ile de adını duyuran bir beldedir Doğa sporların yatkın olan ve yamaç paraşütü yapmak isteyenler için de tercih edilebilecek ideal bir beldedir. Unutulmaz deneyimler yaşamak ve doyasıya dinlenmek isteyenler bu beldeyi tercih ederek son derece doğru bir tercih yapabilir.

Ayvalık’ta Yer Alan Cunda Adası

Cunda Adası, sakinliği, ferahlığı ve temiz olan kıyısı ile her yıl birçok turistin geldiği bölgelerden bir tanesidir. Ada hayatını yakından deneyimlemek ve temiz hava ile dinlenmek isteyenler için en doğru adreslerden bir tanesidir. Tatil beldesi olarak tercih edilen bu bölgede yer alan birçok koy sayesinde ziyaretçiler diledikleri gibi bir tatil yapma fırsatına da sahip olur. Cunda Adası içerisinde yer alan Ortunç Koyu bu anlamda adını duyuran bir beldedir. Adanın batı kısmında yer alır ve koyun sahip olduğu havuz rengindeki deniz turistlerin ilgisini çeker. Tertemiz ve berrak suyu havuz görünümüne sahiptir ve girenlere adeta büyük ve sonsuz bir havuza girmiş hissi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yazın!
Mavi Tur için Hemen Bize Yazın!
Tekne Tatili Yapmak İstiyorum!
Powered by
Hemen Bizi Arayın