Mavi Tura Çıkan Teknenin Özellikleri

mavi tur önerileri
Huzur ve Sakinlik Arayanlara Mavi Tur Önerisi
10 Mart 2020
tekne ve hayat
Denizde Tekne Üzerinde Nasıl Vakit Geçirilir?
13 Mart 2020

Mavi Tura Çıkan Teknenin Özellikleri

mavi tur tekneleri

Kültürel bir çalışma olmak ile beraber mavi tur denilince akla güzel, sakin ve huzurlu bir tatil akla geliyor. Mavi tur, farklı rota çizgileri ile sunulmakta olup genellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında yaz aylarında sıklıkla düzenlenir. Tura katılmak için kabin kiralama hizmetinden yararlanmanın yanı sıra dilerseniz tekne de kiralayabilirsiniz. Özellikle tatilinize aileniz ve arkadaşlarınız eşlik edecek ise tekne kiralama hizmeti daha avantajlı bir seçim olarak tatil listesinde bulundurulabilir.

Tekne kiralama ya da kabin kiralama hizmetlerinin alımında ise teknenin özelliklerini, teknede sunulan hizmetleri, malzeme ve araç gereçleri öğrenmeniz tatilinizde avantaj elde etmenize etki eder. Geçireceğiniz tatil için avantajlı seçimleri sunan tercihlerin yer aldığı tekneler sayesinden keyifli zaman geçirmeniz de mümkün olacaktır.

 

 Mavi Tura En Uygun Tekne Nasıl Olmalıdır?

Mavi tura çıkmayı düşünenlerin yararlandığı tekne kiralama hizmetinde tekne özellikleri büyük bir önem taşımaktadır. Kiralanacak tekne türleri genelde gulet, aynakıç ve tırhadil olarak isimlendirilir ve gruplara ayrılır. Tekneler farklı kişi sayılarına göre tasarlanmaktadır. Kişiler de tura çıkmadan önce tekne kiralarken kişi sayısına göre mutlaka kişi sayısına göre bir kiralama işlemi yapmalıdır. Teknenin güneşlenme alanı, mutfağı, mürettebat bölümü gibi kısımların dikkate alınması gerekiyor. Teknelerin hızı, konforu ve lüksü mavi tur süresince son derece önemlidir. Bu nedenle tercihlerinizi yaparken gulet tasarımından ya da yelkenliden yana yapabilirsiniz. Bununla birlikte tercih edeceğiniz teknenin mutlaka mürettebat sayısı da büyük bir önem taşıyor. Teknenin boyutlarına göre mürettebat sayısı değişiyor.

 

Mavi Tura Çıkarken Tekne Seçimi Nasıl Yapılır?

Mavi tur insanlar tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen tatil seçenekleri arasında yer alıyor. Böyle olunca tur içerikleri kadar tura çıkılacak olan teknenin özellikleri hakkında da bilgi alınması gerekiyor. Aynı zamanda buna göre seçim yapılması aşamasında da gereksinimlerinize en uygun olan tekneyi tercih etmeniz gerekiyor.

Mavi tur organizasyonuna çıkmayı planladığınız teknenin hangi özelliklere sahip olduğu teknenin yaşı, imalat özellikleri, turda sunulan hizmetler, teknede bulunan araç ve gereçlere kadar birçok farklı detaya yer vererek araştırma yapabilirsiniz. Sizin için önemli olan kriterleri de belirleyerek buna göre tercih yapma imkânınız bulunmaktadır.

Mavi tur gezinizde tekne kiralama hizmetinden yararlanarak gezinizi çok daha eğlenceli bir hale getirme imkânınız bulunuyor. Bu aşamada kaptan ve tayfa kiralama şansını da elde etmeniz mümkün. Tekne ebatları ile ilgili bilgi alarak teknenin sizin ve aileniz için yeterli olup olmadığına da karar verme şansınız bulunmaktadır. Az kişi ile çıkılacak olan mavi tur geziniz de daha küçük tekneleri seçebilirsiniz. Daha küçük tekne demek her zaman için daha az özellikte ve daha az lükse sahip olmak değildir. Bu sebep ile seçimlerinizi yaparken ihtiyaçlarınıza ve aradığınız tekne özelliklerine göre tercihinizi yapmanız önerilir.

 

Kabin Kiralamadan Önce Hangi Detaylara Dikkati Etmeli?

Mavi tura çıkarken farklı birçok rotaya açılabileceğiniz organizasyonlardan yararlanma şansınız bulunuyor. Gerçekleştirilecek olan bu çalışmalarınızda kabin kiralama hizmetinden destek alabilirsiniz. Daha ekonomik bir seçim olan kabin kiralama hizmetinden edinilecek olan avantajları da detaylı olarak inceleyerek etkinlik ve aktiviteleri de öğrenebilirsiniz.

Kabin kiralama hizmetinden yararlanma öncesinde tekne hakkında detaylı bilgileri almanın yanı sıra kabinleri önceden görme imkanı da bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra teknede yer almakta olan araç ve gereçler hakkında da bilgi alarak yanınızda bulundurmanız gerekecek olan eşyaları da belirleme şansını elde edebilirsiniz.

 

Mavi Tur Rotalarının Önemi

Mavi tura çıkmadan önce tekne kadar tur rotası da önem taşır. Mavi tur içinde uğranacak olan koylar ve etkinlikler ile ilgili bilgileri edinmeniz tatilinizin nasıl geçeceği ile ilgili de önceden bilgi almanızı sağlar. Kabin kiralama hizmetinde turu gerçekleştiren kişiler tarafından belirlenen giriş ve dönüş rotalarında uğranacak olan yerler, dalış ve su sporlarına yer açılıp açılmayacağı ve daha birçok bilgi alınabilir.

Bunun yanı sıra tekne kiralama hizmetine yer verirken de rotanızı kendiniz çizebilirsiniz. Ülkemizin muhteşem koylarını görmenin avantajını elde edebileceğiniz mavi tur tatil seçeneği ile hem huzurlu hem de eğlenceli zaman geçirmenin avantajına sahip olabilirsiniz. Sizde bu özel tatile yer vererek yıllar boyu unutulmayacak olan bir tatili geçirmenin de avantajını elde edebilirsiniz.

 

Keyifli ve Sakin bir Mavi Tur İçin Nelere Dikkati Etmeli?

Mavi tur organizasyonları özellikle tüm yıl boyunca yoğun olarak çalışma temposu içinde olanların sakin ve keyifli bir tatil geçirmesine destek oluyor. Ülkemizin muhteşem koylarını görmenin avantajını yakalamanın yanı sıra yeşil ve mavinin içinde huzur dolu zaman geçirmenin avantajına da sahip olabilirsiniz.

Mavi tura çıkarken keyifle sakin zaman geçirmek için yanınızda bulunması gereken malzemeleri belirleyerek yanınıza almanız önerilir. Kabin kiralama ya da tekne kiralama hizmeti alınırken alınacak olan tüm hizmetleri önceden bilmeniz de bu hizmetleri edinmeniz açısından önemlidir. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz mavi tur gezisinin süresi de tatil öncesinde öğrenmeniz gereken detaylar arasında bulunuyor.

 

Neden Mavi Tura Çıkarmalı?

1960’lı yıllarda kültürel bir tur olarak başlayarak günümüzde özellikle tatil için tercih edilen mavi tur organizasyonları yaz ayları için sakin ve huzurlu bir seçimi tercih edenler için idealdir. Ülkemizde yer alan saklı cennet köşelerini görmenin avantajına sahip olacağınız mavi tur gezisi içinde su sporlarını yaparak keyifli zaman geçirirken tertemiz sularda dalış yapmanın da ayrıcalığını edinebilirsiniz.

Mavi tur geziniz için seçim yaparken kabin kiralama hizmetlerinden yararlanma şansını elde ederek daha ekonomik bir seçenek ile keyifli ve huzurlu bir tatil geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra mavi tura çıkmak için tekne kiralama imkânınız da bulunuyor. Tekne kiralama işleminde tercih edeceğiniz teknenin genişliğine tatile kaç kişi çıkacağınıza göre belirleyebilirsiniz. Büyük teknelerin yanı sıra küçük ebatlara sahip olan tekne seçeneklerinde de yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yazın!
Mavi Tur için Hemen Bize Yazın!
Tekne Tatili Yapmak İstiyorum!
Powered by
Hemen Bizi Arayın