Huzur ve Sakinlik Arayanlara Mavi Tur Önerisi

mavi tur seçenekleri
Hem Mavi Tura Çıkın Hem de Dalış Yapın
10 Mart 2020
mavi tur tekneleri
Mavi Tura Çıkan Teknenin Özellikleri
11 Mart 2020

Huzur ve Sakinlik Arayanlara Mavi Tur Önerisi

mavi tur önerileri

1960’lı yıllarda her ne kadar kültürel bir uygulama olarak başlamış olsa da sonrasında özellikle insanların daha huzurlu ve sakin bir tatil gerçekleştirmeleri amacı ile mavi tur organizasyonlarına yer verildi. Birçok farklı rota seçeneği ile sunulan mavi tur organizasyonları yoğun çalışma temposu içinde yıpranan insanlar için ideal bir seçimdir.

 

Mavi Tur Organizasyonunun Avantajları

Tekneler ile gerçekleştirilen bu gezilerde masmavi denizin ve kıyı şeridinde yer alan doğanın eşsiz güzelliğini aynı zamanda yeşilin keyfini doyasıya çıkarmanız mümkün. Çıkılacak olan mavi tur ile yeni keşifler yapabilir ve denizin keyfini de doyasıya çıkarabilirsiniz. Farklı rotaların yer aldığı mavi tur organizasyonlarında başlangıç ve bitiş belirli olmak ile beraber tekne kiralama hizmetlerinden yararlanarak aileniz ile kendi rotanızı da belirleme şansınız bulunuyor. Bunun yanı sıra organizasyonlarda dilerseniz kabin kiralama hizmeti alarak rota içinde kendinize yer edinebilirsiniz. Tekne kiralama seçeneğine göre daha uygun fiyatlı olan kabin kiralama aslında bir otelden oda kiralama hizmeti gibi düşünülebilir. Bir ya da iki kişilik olarak çıkılacak mavi tur gezilerinde en çok tercih edilen kabin kiralamadır.

 

Tekne ve Kabin Kiralama Hizmetleri

Tekne kiralama opsiyonunun tercih ederken kiralanacak olan teknenin de özelliklerini incelemeniz ve buna göre kararınızı vermeniz önerilir. Kiralama işleminde teknenin sizin ve aileniz için yeterli genişliğe sahip olması turunuzu daha keyifli geçirmenize etki eder. Aynı zamanda tekne kiralama da kaptan ve tayfa da kiralama hizmeti alma şansınız bulunur. Seçenekleri değerlendirerek tatiliniz için en uygun olan tercihi kolaylıkla belirleyerek huzur dolu bir tatilin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Mavi tur gezilerinde kabin kiralama uygulamalarında belirlenen rota çizgisi önceden bildirilerek bu hat üzerinde gezi yapılır. Kabininizde dinlenmenin keyfini yaşarken rota üstünde belli olan duraklama alanlarında ise düzenlenen eğlence ve etkinliklere katılabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinize özel olarak kiralayacağınız teknede de bu seçenekleri değerlendirme şansınız bulunuyor. Fakat özel kiralama seçeneğinde gidiş ve dönüş rotanızı kendi isteğinize göre belirme imkânını da elde edersiniz.

 

Mavi Tura Çıkarken Nelere Dikkati Etmeli?

Mavi tur organizasyonunda özel tekne kiralama ya da kabin kiralama hizmetlerinde yararlanırken tekne özelliklerinde turun rotasına kadar birçok detaya dikkat etmeniz önerilir. Geçireceğiniz tatil için avantaj sağlayacak olan hizmetleri belirlemenin yanı sıra yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken eşyaları da önceden yanınıza alarak turun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Mavi tura çıkmadan önce eğer tekne kiralama hizmetinden yararlanmış iseniz mutlaka rotanızı önceden çizmeniz avantaj sağlayacaktır. Rota içinde yer alan koyları ve bu koylarda geçireceğiniz zamanı da doğru planlamanız tatilinizin keyifli sürmesini de sağlayacak bir detaydır.

Mavi tur organizasyonunda kabin kiralama hizmetinden yararlanırken mutlak alınan hizmetleri öğrenmeniz, kabinleri görmeniz ve rota hakkında detaylı bilgi edinmeniz tavsiye edilir. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz bu özel tatil de ihtiyacınız olan eşyaları da yanınızda bulundurmanız önemlidir. Etkinlikler için teknede yer alan malzemeler ile ilgili bilgi almanız ise gereksiz yere eşya taşımanızın da önüne geçebilir. Teknede bulunan ve bulunmayan eşya ve malzemeleri detaylı olarak inceleyerek mavi tur ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Neden Mavi Tur?

Huzurlu ve sakin bir tatili amaçlayan kişilerin birçoğu denizin eşsiz güzelliğine yer vermek adına mavi tur organizasyonlarına katılıyorlar. Kısa turların yanı sıra daha uzun rota seçeneğine sahip olan tur seçenekleri de yer almaktadır. Tatiliniz için en uygun olan tura yer açarak bu sizde dinlenmenin, keyifli zaman geçirmenin ve ülkemizin saklı kalmış olan birçok güzelliklerini keşfetmenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

 

Mavi Turda Hangi Koylar Ziyaret Edilebilir?

Ülkemizde Akdeniz ve Ege kıyılarında sıklıkla yer verilmekte olan mavi tur organizasyonları özellikle yaz tatili için ideal bir seçimdir. Mavi tur rota belirlemesinde farklı seçeneklere yer açmanız mümkün. Özellikle tekne kiralama hizmetinden yararlanmanız durumunda rotanızı da belirlemenin avantajını elde edersiniz. Aşağıda yer alan güzel koylarımızı ziyaret ederek bu bozulmamış doğayı görebilir ve dupduru sularda yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Kekova Koyu

Tarihi kalıntıların yoğun olduğu bu koya ulaşım denizyolu ile sağlanıyor. Özellikle mavi tur rotaların yer verilen Kekova Koyu koruma altına alınmış nadir koylarımız arasındadır. Doğanın eşsiz güzelliklerini görme imkânına sahip olacağını koyda dalış yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Son derece temiz olan suyu özellikle su altı dalışları için idealdir.

  • Kalkan Koyu

Turistlerin ilgisini çeken bu Kalkan Koyu nesli tükenmekte olan ceratta cerattalarında bulunduğu bir yer olma özelliğine sahip. Arkasında yer alan Toros dağlarının eşsiz manzarasını inceleme şansına sahip olacağınız koyda su sporları ve dalış içinde uygundur.

  • Akvaryum Koyu

Yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanan koy cennet manzarası ile kendine hayran bırakıyor. Dalış yapmak ve güzel bir gün geçirmek isteyenler için ideal olan koy, özellikle berrak suyu ile ünlüdür. Akvaryum koyu yeşil ile mavinin birleştiği ve engin maviliklerde huzur bulacağınız koylarımız arasında bulunuyor.

  • Sazak Koyu

Sakinlik arayanlar için ideal bir koy olan Sazak durgun ve berrak sularının yanı sıra bol oksijeni ve huzurlu atmosferi ile sizleri büyülemeye hazır. Koy ziyaretinizi yaparak muhteşem doğal güzellikleri görmenin yanı sıra sakin ve huzurlu anları yaşamanın da avantajına sahip olabilirsiniz.

  • Bademli Koyu

Yoğun iş temposundan uzaklaşarak huzurlu ve sessiz bir tatil geçirmek isteyenleri bekleyen Bademli Koyu eşsiz doğasının yanı sıra kendine hayran bırakan havası ile de yerli ve yabancı turistler için özel bir yerdir. Sakin tur arayışınızda rotanıza Bademli Koyunu ekleyerek bu muhteşem doğanın güzelliğini ve dinginliğini yaşama fırsatını elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yazın!
Mavi Tur için Hemen Bize Yazın!
Tekne Tatili Yapmak İstiyorum!
Powered by
Hemen Bizi Arayın