Denizde Tekne Üzerinde Nasıl Vakit Geçirilir?

mavi tur tekneleri
Mavi Tura Çıkan Teknenin Özellikleri
11 Mart 2020
mavi bayraklı plajlar
Türkiye’nin Mavi Bayrağa Sahip Plajları
15 Mart 2020

Denizde Tekne Üzerinde Nasıl Vakit Geçirilir?

tekne ve hayat

Deniz insanlara huzur veren keyifli vakitler geçirilmesini sağlayan bir doğa harikasıdır. Denizde vakit geçirmenin birçok yolu vardır. Tekne ile denizde vakit geçirmek için harika bir fikirdir. Teknede yapılabilecek birçok şey vardır.  Örneğin ailecek yapılacak bir tekne turu planlıyorsanız ve çocuklar varsa yanınıza kart oyunları alabilirsiniz. Çocuklarla beraber kart veya Monopoly oyunu tavla veya satranç oynamak denizin üstünde harika bir fikir olabilir.

Tekne ile Denizde Yapılacak Fikirler

Teknede olmanın bir diğer ayrıcalığı istediğiniz yerde demir atıp yüzebilmenizdir. Karada böyle bir seçeneğiniz yoktur ve plajdan denize girmek zorundasınızdır. Fakat kalabalıklar içine karışmak istemeyenler için tekneyle istediğiniz yerde duraklayıp yüzme şansınız olması fikri son derece cezp edicidir. Ayrıca teknelerin ışıkları gece de olsa denizi oldukça aydınlatır ve  gece de denize girip yüzebilirsiniz. Bu alternatif de kulağa hoş geliyor. Teknede denizin ortasında açılıp da arkadaşlarınızla veya ailenizle yapacağınız tekne gezisinde ise mangal keyfi yapabilirsiniz. Bu fikir size unutulmayacak bir tekne gezisi hatırası bırakacak. Ayrıca arkadan çalacak hafif güzel bir müzik keyfinize keyif katacaktır.

Tekneyle ile Yapılacak Keşifler

Tekne ile kara yolu ile gidilemeyen veya ulaşılması zor yerlere tekne ile gidilip arkeolojik geziler düzenlemek de harika bir fikirdir. Örneğin mağaralar ve denizin ve dalgaların oluşturduğu deliklere yanaşıp gezebilir ve böylelikle keşfedilmemiş yerleri bile belki keşfedebilirsiniz ne dersiniz? Ayrıca tekne turu ile koyları denizden gezme imkânı bulursunuz. Sakinliği seven ve kafa dinlemek isteyenler için sadece deniz yoluyla gidilen koylar tercih edilebilir. Bunu da teknenizle kolayca yapabilirsiniz.
Ayrıca denizde tekne ile vakit geçirmek isteyenler için bir diğer fikir su altını keşfetmektir. Dalgıçlık su altı fotoğrafçılığı tekne ile açılıp yapılabilecekler arasındadır. Oldukça keyifli ve tamamen farklı bir dünyanın keşfini yapmak çok haz verici ve heyecanlı olabilir. Ölmeden önce kesinlikle yapılması gerekenler listesine su altı dalgıçlığını ekleyin ve fotoğraflar videolar çekerek bu anı ölümsüzleştirin.

Teknede Balık Tutmak

Balık tutmak sakinleşmeniz ve kendinizi dinlemeniz açısından oldukça keyifli olabilir. Tekneyle açılmaya karar verdiğiniz bir gün mutlaka yanınıza olta takımınızı alın ve balık tutmayı deneyin. Kim bilir amatör olarak başladığınız bu hobi sizi profesyonel balıkçıya bile dönüştürebilir.
Teknede vakit geçirmeyi sakin ve huzurlu olarak geçirme niyetinde olanlara kitap okumak iyi gelecektir. Zihninizi boşaltmak için bire bir olan kitap okuma seansı deniz havasıyla beraber size geniş ufuklar açacaktır. Hatta sakin ve insanlardan uzak tam denizin ortasında teknenizde uzanırken ilham periniz yanınıza uğrayabilir ve belki de yazarlığı bile deneyebilirsiniz. Tekne üstünde güneşlenmek tekne turunun olmazsa olmazıdır. Yalnız tam öğle saatlerinde güneşe şapkasız ve güneş kremini sürmeden çıkmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca ayağınızın kaymaması ve kötü kazalara sebep olmamak adına plastik taban ayakkabı veya terlik tercih etmelisiniz.

Tekne İle Yapılabilecek Su Sporları

Tekne üstünde yapılacak birçok alternatif vardır. Bunlar arasında Kano ve rüzgâr sörfü de bulunur. Teknenizi istediğiniz bir yere açığa ya da kıyıya yakın bir yere demirleyip kano keyfi yapabilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızla yarışma bile düzenleyip oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Ayni şekilde rüzgâr sörfü de sörf yapmaya uygun denizde tekneden inip keyifli bir sörf macerası geçirebilirsiniz.
Teknede yapılacak birçok spor çeşidi vardır. Bunlardan biri de su topu oyunlarıdır. Hem ailenizle hem arkadaşlarınızla yapabileceğiniz bu aktivite  hafızanızda unutulmaz anılar bırakacaktır. Ayrıca muz, jet ski gibi eğlence araçlarına da binip keyif yapabilirsiniz.

Tekne İle Yapılacak Eğlence Turları

Tekneniniz eğlence kulübüne çevirmeye ne dersiniz? Yalnız bunu yaparken diğer teknelerdeki arkadaşlarımızı rahat etmeyecek şekilde yapmalıyız. Ayrıca son dönemde doğum günü partileri ve kına organizasyonları tekne kiralanarak yapılmaktadır. Oldukça popüler olan bu uygulama misafirlerinize hoş vakit geçirtecek ve farklılığı izi ortaya koyacaktır. Yalnız planlamanızı ve davetli listenizin tekne kapasitesine göre ayarlamanız önemli. Sıkıntıya düşmemek adına bunu önceden ayarlamalısınız.

Tekne ile Yapılacak İlginç Fikirler

Teknenizde  yaşadığınız güzel anıları kaydetmeye ve yıllar sonra tekrar izlemeye ne dersiniz? Kendinizin belgeselini çekebilir ve arşivleyebilirsiniz. İster ailenizle olsun ister arkadaşlarınızla güzel anılar biriktirmek adına tatiliniz boyunca günlük yaptıklarınızı kameraya kaydedip güzel bir anı belgeseli hazırlayabilirsiniz. Teleskopla gökyüzünü izlemek teknede yapılacaklar arasında bulunan başka bir alternatif. Denizin ortasında ister dürbün ister teleskop isterseniz çıplak gözle bile bulutsuz bir yaz gecesinde dümdüz bir ortamda bulunduğunuz için gökyüzü çok net gözükecektir. Yıldızlara bakıp hayal kurmak ve dilek tutmak sizi çok mutlu edebilir. Denemeye değer kaybedecek hiç bir şey kazanacaklarınızdan başkadır. Teknenin üstünde ve açık denizde çok keyif verecek bir diğer aktive de uçurtma uçurmaktır. Uçurtmanızın takılabileceği bir direk olmaması ne hoştur. Özellikle çocuklu ailelerde keyifle yapılacak bu aktivite sizi çok eğlendirecek ve çocukluğunuza döndürecek.

Sizde teknede güzel bir tatil geçirmek isityorsanız Fethiye Göcek Tekne Kiralama sayfamızı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yazın!
Mavi Tur için Hemen Bize Yazın!
Tekne Tatili Yapmak İstiyorum!
Powered by
Hemen Bizi Arayın